همشهری جوان تازگی ها در مورد « آموزش جنسی » بحثی را شروع کرده است . در عین اینکه باید جسارتشان را تحسین کرد، اما آنها هم به علت محدودیت ها در فضای مطبوعاتی و فرهنگی کشور،  نمیتوانند آنچنان که نیاز است به این موضوع بپردازند.

تا وقتی دانشگاه نیامده بودم، نمیدانستم بی اطلاعی از مسائل جنسی اینقدر فاجعه بار بین هم سن و سال هایم، به خصوص دختر ها وجود دارد. ( به خاطر فضای خاص مدرسه مان و فضولی های شخصی و خوانده ها و شنیده هایم، خودم احساس کمبود اطلاعات نمیکردم) .واقعا فکر نمیکردم بین قشری که قاعدتا باید از خیلی ها مطلع تر باشند، تا این حد سوال و مشکل وجود داشته باشد. نمیدانم، شاید به خاطر اینکه این آدمها بیشتر درگیر درس بوده اند ، کمتر به چنین موضوعی فکر کرده اند. شاید هم به خاطر دختر بودنشان و حیای تاریخی و اجباری شان بوده است!

بی اطلاعی از جسم جنس مخالف که به جای خود ، حتی از بدیهی ترین نکات جسم خودشان هم خبر ندارند! جالب است که اساتید و سیاست گذاران هم گمان میکنند ما بیشتر از همه میدانیم و به صلاح دید خودشان خیلی از بخش ها و درس ها را حذف میکنند و ما میمانیم و حوض خالی مان.

نمیدانم راه حل چیست. نمیدانم میشود با توجه به فرهنگ و مذهبمان چقدر طول میکشد تا به جایگاه مناسبی برسیم. فقط هربار که یکی از این دخترکان شگفت زده را میبینم،  یاد چهره ی ترانه علیدوستی در فیلم «من ترانه..» میافتم...همان جا که فهمید حامله است و با بهت پرسید: اصلا مگه میشه؟؟

/ 2 نظر / 4 بازدید
محدثه

راستش را بخواهی خودم هم نمی دانم آخرش چه می شود... شايد هم دارم خودم را گول می زنم... اما هر چه هست اين را خوب می دانم که مسئولم چون بر خلاف تو هيچ اراده ای از نوع انسانی اش در ورود من به این راه نقشی نداشته و دست دیگری ست که به جلو می راندم...

tohid

man yek saal in reshtaro tadris mikardam ,shagerdhai dashtam ke chand saali bod moteahel shode bodano ba tajobo shegefti be harfaye man gosh midadan ,dokhtaraye javan ke jay khod dare